E-mailový portál KseniaDNS.com

Zasílání e-mailových zpráv o situacích, o kterých si uživatel přeje být informován (odstřeženo, zastřeženo, poplach, apod.), přímo z IP ústředen Ksenia, je u zákazníků velmi žádaná funkcionalita. S rostoucí oblibou datových tarifů a chytrých telefonů je běžné, že uživatelé mají neustálý přístup ke svému e-mailu, a to včetně upozornění o příchozí zprávě vyskakovacím oknem. Klasická SMS zpráva tak často ustupuje do pozadí.

To nahrává možnosti úspory při instalaci systému, u kterého již není GSM/3G nebo externí 4G/LTE komunikátor nezbytně nutnou součástí. V červnu 2016 vyvinula společnost Ksenia Security vlastní e-mailový portál KseniaDNS.com, který činí ústředny Ksenia lares 4.0 plně nezávislými na externích poštovních serverech. Uvedený nástroj je navíc k dispozici zákazníkům zcela zdarma.

Zmíněný poštovní (SMTP) server byl spuštěn na adrese smtp.ksenia.com. Pro přístup k uvedené funkcionalitě je potřeba se nejprve zaregistrovat na webu www.kseniadns.com. Po vyplnění registrace a po přihlášení se v menu „Hosts" vyplní údaje o nové ústředně, zejména její jméno a heslo (viz obrázek níže).

Následně je třeba provést dodatečná nastavení v konfiguraci ústředny lares 4.0 (heslo musí odpovídat údaji, nastavenému na webu KseniaDNS.com):


SMTP …povoleno

Odesílatel: ksenia-demoCZ@kseniadns.com

Protokol: SSL

Port: 465

Název serveru: smtp.kseniadns.com

Uživatelské jméno: ksenia-demoCZ@kseniadns.com

Heslo: 224466


DDNS …povoleno

Název serveru DynDNS: kseniadns.com

DynDNS port: 80

Adresa vzdálené ústředny: ksenia-demoCZ.kseniadns.com

Uživatelské jméno: ksenia-demoCZ

Heslo: 224466

Název a adresa CheckIP serveru: checkip.kseniadns.com

CheckIP port: 80

Po nastavení SMTP a DDNS parametrů je možné využít zasílání e-mailových zpráv, které jsou posílány přes neplacený portál výrobce. Společnost Ksenia Security garantuje spolehlivost tohoto řešení, které zůstává nezatíženo jinou e-mailovou komunikací, než právě z ústředen Ksenia lares 4.0 i ústředen předchozí řady lares. E-mailová komunikace systému Ksenia je tak zcela jedinečným řešením, nezávislým na jakémkoli operátorovi či poskytovateli.

logo_abbas_A.jpg

Distributor pro ČR:

©2020 ABBAS, a.s., Edisonova 5, 612 00 Brno

+420 541 240 956

abbas@abbas.cz