top of page
Části systému

Ksenia Lares 4.0

Systém pro komplexní řešení zabezpečení a domácí automatizace, plně certifikovaný dle EN50131 do stupně 3

Části systému Ksenia lares 4.0

PCB_lares_4.0_1 2.png

Ústředny lares 4.0

Základním stavebním kamenem systému lares 4.0 jsou ústředny pro správu zabezpečení a domácí automatizace. Řada typů pokrývá nejen základní, ale i nejnáročnější požadavky, co se týče rozsahu systému. Samozřejmostí je lokální i vzdálený uživatelský i konfigurační přístup, plnohodnotná IP a 3G konektivita, vstupy a výstupy na základní desce, a u vyšších modelů i integrovaná bezdrátová nadstavba.

Komunikační rozhraní

Všechny ústředny systému Ksenia lares 4.0 disponují IP rozhraním přímo na desce ústředny. Pro rozšíření komunikačních možností ústředen je k dispozici 3G komunikátor a TLF komunikátor ve formě zásuvných modulů a 4G/LTE komunikátor ve formě externího modulu, který s ústřednou komunikuje pomocí Ethernetového propojení. 3G a 4G komunikátory umožňují vzdálený uživatelský i konfigurační přístup.

Uživatelská rozhraní

Systém Ksenia lares 4.0 disponuje celou řadou chytrých prvků pro snadné uživatelské ovládání. Obvyklé klávesnice jsou k dispozici v několika designech a tvarech, v různých barevných provedeních, a variantně s mechanickými tlačítky či dotykovou čelní plochou. Ovládací čtečky pak pomocí barevných voleb dovolují z jednoho místa ovládat vždy až 5 uživatelsky definovatelných funkcí, prezentovaných na čtečce dostupnými barvami.

Bezdrátové periferie

Bezdrátová nadstavba systému Ksenia lares 4.0 využívá plně obousměrné komunikace na frekvenci 868 MHz s dosahem stovek metrů ve volném prostoru. Implementuje několik pokročilých funkcí jako dynamické řízení odběru energie v závislosti na vzdálenosti od přijímače, nastavitelný dohlížecí interval, či bezdrátovou síť tvořenou přijímači i opakovači. K dispozici jsou bezdrátové klávesnice, PIR detektory, perimetrické senzory, magnetické kontakty, kouřové detektory, sirény, expandéry, dálkové ovladače, a univerzální vysílače.

Rozšiřující moduly

Pro rozšíření systému lares 4.0 o požadovaný počet vstupů a výstupů slouží systémové expandéry. K dispozici jsou vstupní řešení pro externí kontakty až trojitě vyvážené detektory, a výstupní prvky pro řízení připojených slaboproudých i silnoproudých zařízení. Pro doplnění velkých systémů jsou v nabídce i posilovací zdroje, které zároveň slouží i jako oddělovače a opakovače sběrnice a dovedou ji také rozvětvit na dvě samostatně pokračující sběrnice.

Smart Home

Nedílnou součástí systému lares 4.0 jsou i moduly domácí automatizace. Multisenzor domus je zařízení pro snímání teploty, vlhkosti, hladiny osvětlení a detekci pohybu. V závislosti na požadované teplotě v týdenním kalendáři ovládá výstupy klimatizace a vytápění. Žaluziový modul auxi-H slouží pro kompletní správu okna, vrat, a obdobných zařízení. Kromě ovládání připojeného zařízení umožňuje přímo připojit i několik senzorů a lokální ovládací tlačítko. Řada dalších modulů je k dispozici pro drátové i bezdrátové řízení různých typů návazných zařízení.

SmartHome mix.jpg
radius.png

Sběrnicové sirény

Hlavní výhodou použití sběrnicového propojení sirén je možnost nejen sirény spínat (pro docílení akustické / optické signalizace), ale také získávat z nich dodatečná data, konkrétně pak údaje o vnitřní a venkovní teplotě. Vnitřní siréna radius bus se umí přizpůsobit Vaší instalaci pomocí výměnných barevných krytů a po technické stránce nabídne zajímavou funkci nouzového světla při výpadku elektřiny. Venkovní siréna imago bus je velmi pevná, kryt je vyroben z odolného a teplotně stabilního UV-polykarbonátu, a k dispozici je několik typů barevných kombinací spodní a svrchní části.

Detektory

Jedinečnými vlastnostmi vynikají také detektory v portfoliu značky Ksenia. Pohybový detektor unum nabízí 6 typů těchto zařízení od základního "PIRka" až po duální detektor s Anti-Maskingem a analýzou pohybu domácích mazlíčků - vše s důrazem na odlehčený design bez přiznané kulové čočky detektoru. Důrazu na design neuniklo ani kouřové čidlo nebula se skleněnou spodní částí nebo bezdrátové magnetické kontakty, které pod kulatým profilem využily místo pro logiku připojení dvou dalších drátových vstupů.

Unum ksenia.jpg

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace lares 4.0 poskytuje uživateli přehled o všech prvcích, připojených k systému Ksenia lares 4.0. Přehledně také rozděluje oblast zabezpečení (detektory, podsystémy, kamery, plánovače, uživatele, atd.) od části chytrého domu (žaluzie, termostaty, vlhkoměry, scénáře, místnosti, atd.). Mezi uvedenými dvěma obrazovkami aplikace je centrální obrazovka s informacemi o stavu systému, vnitřní a vnější teplotě, počasí, a s trojicí zvolených nejpoužívanějších funkcí. Uživatelská mobilní aplikace funguje lokálně i vzdáleně, kdy přidání nové ústředny spočívá v naskenování jejího QR kódu a nastavení názvu; o další propojení se postará Cloudová služba Ksenia SecureWeb. Vedle uživatelské aplikace je k dispozici i uživatelský přístup do webového rozhraní s podporou grafických map, a jako konfigurační nástroj pak i mobilní aplikace pro instalační firmu.

Mobilní aplikace
App_stanze_auxi-H_CZ.png

Technické parametry

Charakteristiky drátových, hybridních, a bezdrátových řešení systému Ksenia lares 4.0

Lares 4_edited.jpg

Lares 4.0 16 / 40

Ekonomická řešení pro instalace malého a středního rozsahu

Připojitelné detektory: 16 / 40
Podsystémy: 6 / 12
Ovladatelné výstupy: 16 / 40
Klávesnice a čtečky: 6 / 24
Připojitelné expandéry: 4 / 24
Sběrnicové sirény: 6 / 24
Multisenzorové jednotky: 0 / 8
Grafické klávesnice: 2 / 4
Bezdrátová nadstavba: Ext. modulem
Frekvence bezdrát. komunikace: 868 MHz
Bezdrátové detektory: 16 / 40
Venkovní bezdrátové sirény: 3
Dálkové ovladače: 16 / 64
Bezdrátové expandéry: 8 / 20
Bezdrátové klávesnice: 2 / 3
Uživatelé: 16 / 64
Log událostí: 1.500

PCB_lares_4.0_1 2.png

Lares 4.0 40wls / 140wls / 644wls

Hybridní systémy pro rozsáhlé instalace

Připojitelné detektory: 40 / 140 / 644
Podsystémy: 12 / 20 / 30
Ovladatelné výstupy: 40 / 140 / 644
Klávesnice a čtečky: 24 / 40 / 64
Připojitelné expandéry: 24 / 64 / 250
Sběrnicové sirény: 24 / 40 / 64
Multisenzorové jednotky: 8 / 32 / 64
Grafické klávesnice: 4 / 8 / 15
Bezdrátová nadstavba: Na ústředně
Frekvence bezdrát. komunikace: 868 MHz
Bezdrátové detektory: 40 / 64 / 64
Venkovní bezdrátové sirény: 3 / 5 / 5
Dálkové ovladače: 64
Bezdrátové expandéry: 20 / 64 / 64
Bezdrátové klávesnice: 3 / 4 / 4
Uživatelé: 128 / 512 / 1.024
Log událostí: 5.000 / 10.000 / 10.000

lares 4.0 96_white_ergo S.png

Lares 4.0 96wls

All-in-one řešení pro instalace s preferencí bezdrátových prvků

Připojitelné detektory: 36 drátových, celkem 96 *) 
Podsystémy: 5
Ovladatelné výstupy: 2 drátové *)
Klávesnice a čtečky: 3
Připojitelné expandéry: 0
Sběrnicové sirény: 1
Multisenzorové jednotky: 1
Grafické klávesnice: 1
Bezdrátová nadstavba: Na ústředně
Frekvence bezdrát. komunikace: 868 MHz
Bezdrátové detektory: 32
Venkovní bezdrátové sirény: 3
Dálkové ovladače: 16
Bezdrátové expandéry: 8
Bezdrátové klávesnice: 4
Uživatelé: 16
Log událostí: 1.500
*) ostatní vstupy/výstupy bezdrátově

0201600220-Ksenia_Gemino_4.jpg

Gemino 4 / Gemino 10

Autonomní GSM/GPRS komunikátor pro monitoring a správu vstupů a výstupů

Komunikátory gemino 4 a gemino 10 jsou autonomní zařízení, tj. samostatně použitelné, bez přímé vazby na produkty rodiny lares 4.0. Přesto hrají nezastupitelnou roli v rodině produktů Ksenia, kde nabízejí řešení pro vzdálený dohled a správu velmi jednoduchých instalací (FVE, chaty, vjezdové brány, CCTV záznamová zařízení, apod.).

Komunikátor gemino 4 je zařízení se 4 vstupy a 2 výstupy (typ OC) na základní desce. Typ gemino 10 má na místě 4 vstupních svorek svorky pro sběrnici, na niž lze připojit expandéry pro až 10 vstupů.

Oba expandéry jsou navíc vybaveny rozhraním telefonní linky, které po připojení k telefonnímu komunikátoru jiné ústředny dovede dekódovat její Contact-ID události a překládat je pro běžného uživatele, kterému jsou odesílány formou SMS či e-mailu, případně jako hlasové zprávy s odpovídajícím obsahem.

Po boku ústředen lares 4.0 jsou tak autonomní komunikátory řešením pro specifické instalace s minimálními nároky na množství vstupů a výstupů.

Technické parametry
Kontakt
chip-banner-2880-w-ks-logo-en-000.png
Zajímá vás více? Napište nám!

Děkujeme za odeslání!

Distributoři pro ČR:

VIAKOM CZ s.r.o.

Oderská 333/5, 196 00 Praha

obchod@viakom.cz

+420 281 869 570

www.viakom.cz

ABBAS, a.s.

Edisonova 5, 602 00 Brno

abbas@abbas.cz

+420 541 240 956

www.abbas.cz

Technická podpora

Na této stránce jsou k dispozici dostupné technické manuály v českém jazyce a najdete zde také videomanuály v anglickém jazyce pro jednotlivá nastavení systému Ksenia lares 4.0.

V případě jakýchkoli dalších dotazů se neváhejte obrátit na kvalifikovaný tým technické podpory, který je k dispozici telefonicky i e-mailem. Pro snazší kontakt můžete využít i formulář výše.

Technická podpora
bottom of page